Ворохтянська ЗОШ І-ІІІ ступенів Пн, 26.06.2017, 19:14

BannerFans.com
  • Рідна школа

Кепещук Любов Леонідівна,

заступник директора з навчально-виховної роботи

Уже в 30-х роках ХХ ст. у Ворохті існувала 1 класова українська і 1 класова польська школи. Освіту в гуцульськім краю здобували в повшехній школі, адже Ворохта і навколишні села належали до Польщі. Селяни, які прагнули дати дітям освіту рідною мовою, організували рідну школу. Приміщення для школи не було, тому прогресивні люди села надавали приміщення для школи в своїх оселях. Вчителя, який працював з дітьми, навчаючи їх грамоти рідною мовою оплачували селяни.
            Вчителювала в цій школі Ольга Іванчук (називали Іванчуківна) за всіма відомостями уродженка Коломийщини.
            Дана школа припинила своє існування в 1935р.
            Після пам’ятних подій 1939 року школа у 1940 році існувала в Оселі. Це був будинок відпочинку вчителів. У ті часи у школі працювали вчителі: в повшехтній школі Ірина Стібер, сестри Чупрувні, Павлович, Лянгевич, Салик; у новій школі (зразка 1940 р.) працювали Кольчевська, Салик, Дмитерко, Лянгевич.
            Відновила свою роботу школа в 1945 році. Певний час вона була семирічною. Перший випуск у повоєнні роки відбувся у 1953 (1954) році, ці учні звичайно, одержали семирічну освіту.
            З 1 вересня 1956 року школа стає середньою. 1956/1957 навчальний рік почали 246 учнів, які навчалися у 16 класах та 19 (21) вчителів. Директором школи була Попова Серафима Іванівна, завучем — Волощук Юрій Павлович.
            Перший випуск середньої школи відбувся у 1959 році (всього десять випускників) — Атамасов Микола, Бойко Дося, Максим’юк Орися, Пірогов Юра, Проданюк Марія, Рибчук Микола, Сатіна Шура, Скорецька Анастасія, Цьмоць Надія, Червак Марія.
            З 1958 року школа працювала у двох корпусах, колишньої Оселі та школи ФЗО (сьогодні лікарня). Досить часто ті корпуси називали "верхньою” та "нижньою”, а у 70-х роках "старою” та "новою” школами.
    Незручність була в тому, що школа працювала в дві зміни, та за 10 хвилин перерви треба було подолати відстань від одного до другого корпусу, якщо уроки в різних корпусах (біля кілометра). Потреба в будівництві школи була нагальною.

Нова школа побудована за типовим проектом. Таких шкіл в області є декілька. Відкривали школу 19 березня 1977 року в день прильоту лелек.
            З великим ентузіазмом вчителі школи взялися за оформлення кабінетів...
            У повоєнні роки школою керували 9 директорів;
                   з 1953 року — Баштовенко Іван Васильович;
                      1955–1957 — Попова Серафима Іванівна;
                      1957 – 1958 — Палка Стефанія Йосипівна;
                      1958 – 1959 — Вівчарук Петро Петрович;
                      1960 – 1962 — Мельник Іван Іванович;
                      1962 – 1966 — Костів Григорій Іванович;
                      1966 – 1977 — Вівчарук Петро Петрович;
                      1977 – 1982 — Захарук Микола Петрович;
                      1982 – 2002 — Байдюк Богдан Михайлович;
                      2002 – — Білоус Любов Володимирівна.
            Навчально-виховний процес (впродовж існування школи) підтримували 217 вчителів-предметників.